2 C
Širvintos
2024 / 04 / 24

Plastikos chirurgas V.Kaikaris atskleidė neįtikėtiną istoriją apie savo tėtį

Ar jau skaitėte?

Skaitomiausi

Kauno centre įkurtas Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejus kasdien kviečia lankytojus į vaistų karalystę bei atveria slapčiausias vaistinių kerteles. Jo įkūrėjas ir puoselėtojas ilgus metus buvo garsus farmacininkas Alfonsas Kaikaris, kurį geru žodžiu mini ne tik jo bendraminčiai, kolegos, bet ir sūnus, žinomas Lietuvos plastikos chirurgas Vygintas Kaikaris.

- Reklama -

Šį sekmadienį TV8 medicinos laidoje „Sveikatos medis“ plastikos chirurgas papasakos neeilinę istoriją apie vieną brangiausių jam žmonių – jau amžiną atilsį savo tėtį, garsų farmacininką Alfonsą Kaikarį.

„Tėvų pavyzdys vaikams yra labai svarbus ir manau, kiekviena šeima susikuria savo vertybes, kuriose tas vaikas auga. Nors tėčio jau nebėra šalia, tačiau mano prisiminimuose jis yra labai garbinga asmenybė“, – šį sekmadienį laidoje atviraus med. m. dr. Vygintas Kaikaris.


Vaikiškos audio knygos


Žinomas plastikos chirurgas pasakoja, jog dar mokydamasis mokykloje tvirtai žinojo norintis tapti gydytoju ir į farmaciją, tėvo keliu, nežengsiantis. Tai gal šiek tiek ir liūdino Alfonsą Kaikarį, tačiau Vygintas mano pasirinkęs teisingą sprendimą.

„Tiek tėtis, tiek senelis buvo provizoriai, turėjo savo vaistinę, buvo gabūs farmacininkai. Puikiai prisimenu ir savo pokalbius su tėvu, kuo aš būsiu ar norėčiau būti užaugęs, bet nuo aštuntos klasės aš jau žinojau, kad būsiu gydytojas. Tėvas kartais ragindavo tapti vaistininku, pratęsti šeimos tradiciją, tačiau niekada nemačiau savęs tame, mačiau save gydytoju. Jeigu man reikėtų rinktis vėl, aš tikrai nebūčiau trečios kartos vaistininkas, o vis tiek tapčiau chirurgu“, – atviraus V. Kaikaris.

Pats būdamas tėčiu Vygintas sako suprantantis, jog vaikai patys turi atrasti savo gyvenimo kelią. Tačiau jis tikina, jog tėvo pavyzdys jam buvo įkvepiantis ir nepaisant to, kad jo ir tėvo darbo pobūdis skirtingas, juos vienija didelė meilė pasirinktai profesijai.

„Dabar, kai pats turiu dukrą, man yra žymiai sunkiau žiūrėti į tai, kaip ji ieško savęs. Tačiau kaip aš visada sakau, jog jeigu tu esi savo kelyje, visos durys atsidarys itin lengvai. Jeigu tenka tas duris spardyti ir į jas daužytis, reikia pagalvot, ar tikrai esi teisingame kelyje“, – išmintimi dalinsis plastikos chirurgas.

1975 metais šalia Kauno Rotušės įkurtas Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejus saugo didelę ir su meile kauptą Alfonso Kaikario kolekciją. Pasak šiandieninio muziejaus vadovo Tauro Meko, A. Kaikaris gebėdavo tiksliai ir nuodugniai papasakoti kiekvieno eksponato istoriją, kaip jis būdavo naudojamas ir koks žmogus jį padovanojo, todėl tokio didumo muziejus, sukurtas su didžiule meile, yra tik Alfonso Kaikario nuopelnas.


Geras laisvalaikis – Geras SUDOKU


„Farmacijos muziejų yra visame pasaulyje, tačiau šio pagrindinė idėja buvo parodyti tikrąją vaistinę – atkurti jos patalpas, supažindinti su vaistinės struktūra: oficina, koktorija, vaistingųjų medžiagų atsargų kambariu, laboratorija, net rūsiu. Čia sukauptas didelis vertingas archyvas, veikia turtinga biblioteka“, – laidoje pasakos Lietuvos medicinos ir farmacijos muziejaus vadovas doc. dr. Tauras Mekas.

Vaistai, užkertantys kelią insultui

Neseniai vykusioje konferencijoje „Neurologijos klausimai ir atsakymai klinikinėje praktikoje 2020 metais“ gydytojai išsakė savo bendrą susirūpinimą Lietuvos gyventojų kraujagyslių būkle. Konferencijos dalyviai kalbėjo ir apie insultą, jo prevenciją bei gydymą vaistais.

Deja, gydytojai apgailestauja, jog tik 47% vyrų ir 53% moterų dalyvauja valstybės širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programoje, kuri gali apsaugoti ir nuo širdies, ir nuo smegenų ligų.

Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejus.

„Kalbėdami apie kraujagyslių riziką, mes taip pat kalbam ir apie širdies infarktą, ir apie išeminį insultą, ir apie galūnių kraujagyslių ligas. Mūsų šalyje daug žmonių serga insultu todėl, kad nepakankamai dėmesio yra skiriama insulto rizikos veiksniams. Padidėjęs cholesterolio kiekis skatina kraujagyslių sienelių funkcijos blogėjimą, aterosklerozės vystymąsi bei trombozę, kas sukelia ir miokardo infarktą, ir išeminį insultą“, – laidoje teigs VUL Santaros klinikų Neurologijos centro gydytojas neurologas, Lietuvos neurologų asociacijos ir insulto asociacijos prezidentas med. m. dr. prof. Dalius Jatužis.

Insultas yra ūminis galvos ar nugaros smegenų kraujotakos sutrikimas, dėl kurio per kiekvieną minutę žūvą milijonai smegenų ląstelių – neuronų, kurie nebeatsistato. Išeminis insultas įvyksta užsikimšus kraujagyslei, o tai nutinka dėl vieno klastingiausio šios ligos provokatorių – padidinto cholesterolio.

„Kalbant apie cholesterolį, pacientai jaučiasi gerai, neturi jokių simptomų, bet yra įrodyta, kad padidėjusi jo koncentracija didina riziką, mirtingumą ir širdies bei kraujagyslių ligų sergamumą. Jeigu pacientas lankosi pas kardiologą, jam yra nustatyta arterinė hipertenzija ar padidėjusio arterinio kraujo spaudimo liga, jis turėtų labai sąžiningai gerti vaistus, kad sumažėtų spaudimas, nes šokinėjantis spaudimas yra dar vienas insulto rizikos veiksnys. Jeigu pacientas vaistus gers taip, kaip jam paskyrė gydytojas, tai galima tikėtis, kad sumažinsim to paciento insulto riziką“, – laidoje pasakos VUL Santaros klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro gydytoja kardiologė doc. Jolita Badarienė.

Sustabdyti aterosklerozę, apsisaugoti nuo širdies infarkto ar insulto padeda lipidų kiekį mažinantys vaistai, kurie ne tik gydo dislepidemiją, bet ir teigiamai veikia kraujagyslių sieneles, daro jas ne tokias pažeidžiamas, slopina uždegimą, trombų formavimąsi. Vieni iš tokių yra statinų grupės vaistai.

„Tai nėra vien vaistai cholesteroliui mažinti. Tai yra vaistai turintys daugialypį kompleksinį poveikį. Jeigu žmogus yra patyręs išeminį insultą arba praeinantį išemijos priepuolį, statinus dažniausiai tenka skirti net ir esant normaliam ar nestipriai padidėjusiam cholesteroliui. Tai saugūs vaistai, tačiau kartais vartojantiems statinus gali skaudėti raumenis, tačiau visai nepagrįstas įsitikinimas, kad statinai žaloja kepenis ar trikdo pažinimo funkciją“, – teigs med. m. dr. prof. D. Jatužis.

Propolio nauda kovoje su virusais

Atsparumas įvairiems virusams ypač priklauso nuo imuninės sistemos, tad didžiulę prasmę šiuo klausimu turi apiterapija – gydymas ir profilaktika bičių produktais. Lietuva unikali būtent tuo, kad joje pagal specialius standartus gaminama daugiau kaip pusšimtis bičių produktų, kurie yra ne tik skanūs, bet ir kupini organizmui naudingų gydomųjų savybių.

„Meduje yra praktiškai viskas, kas yra nektare, kurį surenka bitės iš vaistingųjų medžiagų žiedų: tai ir mikroelementai, ir vitaminai, ir daug įvairiausių biologiškai aktyvių medžiagų. Mokslininkai nuo XX a. pab. bičių pikį, arba kitaip propolį, vadina ateities medicinos viltimi, nes jame yra viskas, ko reikia išsaugoti sveikai gyvybei ir viskas, ko reikia sunaikinti organizmo priešams, tame tarpe net ir vėžinėms ląstelėms“, – laidoje pasakos hab. dr. prof. Dalia Stasytytė-Bunevičienė.

Krepšininkai traumas gydosi šiuolaikiška enzimų terapija

Traumos dažnai neaplenkia aktyviai sportuojančių, bet jos gali tykoti ir itin kasdieniškoje aplinkoje. Nutikus nelaimingam atsitikimui, svarbu žinoti, kaip teisingai suteikti pirmąją pagalbą sau ir artimiesiems. Vienas iš moderniausių traumų gydymų būdų yra enzimų terapija, kuri padeda greičiau užgyti žaizdoms ir mažina skausmą.

„Gijimo metu dažniausiai stengiamės nenaudoti medikamentų, tačiau jeigu yra tinimas, hematomos, mėlynės, skausmas, to išvengti nepavyksta. Šiuo metu populiariausia yra enzimų terapija, kuomet naudojant enzimus sumažėja gijimo laikas, mažėja skausmas, jie organizme greičiau ardo trombus ir mes gauname norimą rezultatą daug greičiau“, – laidoje pasakos Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės gydytojas, reabilitologas Vytenis Trumpickas.

Kaip sustiprinti savo imuninę sistemą, ką svarbu žinoti apie traumų gydymą, kokie vaistai gali užkirsti kelią sudėtingoms kraujagyslių ligoms bei kokiais prisiminimais apie savo tėtį pasidalins plastikos chirurgas Vygintas Kaikaris – visą tai jau šį sekmadienį, 15 val. per TV8 televiziją.

Septintąjį sezoną skaičiuojanti medicinos laida „Sveikatos medis“ ir toliau džiugina savo žiūrovus nuoširdžiomis ir jautriomis padėkomis gydytojams tiesiai iš pacientų lūpų, dalina patarimus, kaip užkirsti kelią klastingoms ligoms, pažindina su naujausiais pasiekimais medicinoje ir atsako į visiems rūpimus klausimus apie sveikatą.

„Sveikatos medis“ – tai laida, nestokojanti svarbiausių medicinos aktualijų bei patarimų, jautrių ir abejingų nepaliekančių gyvenimiškų istorijų tiek iš gydytojų, tiek iš pacientų lūpų.

Medicinos laida „Sveikatos medis“, kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas – sekmadieniais, 15 val. per TV8!

spot_img
spot_img

„Rimi“ įsigysite pigiau šių sveikatai palankių uogų: štai, ką gausite suvalgę jų saują

Dar pirmųjų civilizacijų laikais valgytos vynuogės, pastaraisiais dešimtmečiais tapo vienos mėgstamiausių lietuvių uogų. Jos dažnai papuošia šventinį stalą, o savo saldumu papildo kasdienę mitybą. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė teigia, kad vynuogėse gausu vitaminų...

ORAI: Nors po truputį šils, malonių orų reikės palaukti

Šiandien didesnėje šalies dalyje nedideli krituliai, vyraus lietus, šlapdriba,. Vėjas pietvakarių, pietų, 8–13 m/s. Aukščiausia temperatūra 3–8 laipsniai šilumos. Trečiadienio dieną daug kur palis. Vėjas naktį silpnas, dieną rytų, šiaurės rytų, 7–12 m/s. Naktį daug...

Balandžio 23-ioji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO (Jurginės)

Balandžio 23-ioji – Jorė, Jurginės, Ganiklio diena; Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena; Anglų kalbos diena. Balandžio dvidešimt trečioji, antradienis – 113-oji metų diena (antroji 17-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 251 diena. Savo...

Astrologinė prognozė balandžio 23-iajai, antradieniui

AVINAS. Jeigu nebuvote sutvarkę finansinių reikalų, grąžinę skolų, nesistebėkite, kad ant galvos užgrius rūpesčiai, išlaidos. Vakare galite pasielgti neįprastai, rizikingai – galbūt leisitės į avantiūrą. JAUTIS. Šiandieną aplinkiniams darysite prieštaringą įspūdį – vieniems pozityvų, kitiems...

„Rimi“ žvalgykitės šių pigių ingredientų: pasigaminsite purų biskvitinį pyragą per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys,...

Širvintų rajone dega namas

Širvintų rajone dega namas, praneša Bendrasis pagalbos centras (BPC). Pranešimas apie Mančiušėnų kaime degantį namą gautas 18 val. 41 min. Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį taip pat perduota Vilniaus...

Įdomiausios „Iki“ pietų pertraukos – su išskirtiniais svečiais ir netikėtais pokalbiais

Prekybos tinklas „Iki“ ne tik auginasi talentus nuo pirmųjų dienų ir rūpinasi savo komandos nariais užtikrindamas jiems geriausiai poreikius atitinkančias karjeros galimybes, bet ir suteikia išskirtines asmeninio augimo galimybes. Nuotoliniai susitikimai su žinomais įvairių...

Ekspertai rekomenduoja: mobilieji žaidimai, kuriuos privalo išbandyti kiekvienas 

Pasaulinių tyrimų duomenys rodo, kad išmanusis telefonas šiuo metu yra populiariausia žaidimų platforma. Mobilieji žaidimai prieinami kiekvienam išmaniojo telefono savininkui, o sau tinkamą žaidimą iš itin plačios pasiūlos gali rasti kiekvienas. Žaidimų ekspertai, „Samsung“...

Balandžio 22-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO (Tarptautinė motinos Žemės diena)

Balandžio 22-oji – Tarptautinė motinos Žemės diena. Balandžio dvidešimt antroji, pirmadienis – 112-oji metų diena (pirmoji 17-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 252 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Danutė, Jurga, Leonidas, Novaidas, Novaidė, Novaldas,...

Astrologinė prognozė balandžio 22-ajai, pirmadieniui

AVINAS. Svarbiais klausimais nesivadovaukite emocijomis ir išgalvotomis fantazijomis, nes tokiu būdu tik suteiksite stiprybės konkurentams. Paisykite įstatymų, taisyklių bei instrukcijų. JAUTIS. Prieštaringų emocijų šiandien patirsite darbe. Tikriausiai paaiškės, kaip esate vertinami kolegų, darbdavio ar klientų....

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė apsaugos nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad...

ORAI: Naktimis bis dar numatomos šalnos, dienomis šilumos bus nedaug

Sekmadienio dieną daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Vėjas šiaurinių krypčių, 7–12 m/s. Aukščiausia temperatūra 5–10 laipsnių šilumos. Pirmadienį krituliai (lietus, šlapdriba), vietomis smarkūs. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų, 8–13 m/s, dieną kai kur gūsiai 15–18...

Balandžio 21-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO (Pasaulinė kūrybiškumo ir inovacijų diena)

Balandžio 21-oji – Pasaulinė kūrybiškumo ir inovacijų diena. Balandžio dvidešimt pirmoji, sekmadienis – 111-oji metų diena (paskutinė 16-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 253 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Agnetė, Agnė, Agnietė, Adeliaras, Eisvaldas,...

Astrologinė prognozė balandžio 21-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Tikriausiai teks blaškytis tarp įvairių asmeninių poreikių ir pagundų. Tikėtinas jaudinamas susitikimas, suteiksiantis ypatingų potyrių. Tačiau galimas ir nemalonus incidentas, pavydo scena, nuostolis ar kt.  JAUTIS. Jeigu savo siekius mėginsite įgyvendinti nesiskaitydami su artimiausių...
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img