21.5 C
Širvintos
2024 / 05 / 01

Sveika, spalvinga ir pigu: patikrintos taisyklės ir 2 idėjos salotoms stiklainyje

Ar jau skaitėte?

Skaitomiausi

Stiklainiai – ne tik atsargoms žiemai. Juose patogu pasigaminti ir šviežias, traškias salotas, kurias galima nusinešti į darbą, pikniką ar pasiimti į kelionę. Lengva nešiotis, iš jo niekas neišsipils, daržovės išliks šviežios ir tvirtos, be to – namuose gamintos salotos leis ir sutaupyti. Jas pagaminti netruks ir daug laiko, jeigu pasinaudosite praktiškais prekybos tinklo „Iki“ daržovių ir vaisių skyriaus darbuotojos Jolantos Sabaitienės patarimais.

- Reklama -

Salotų stiklainyje pliusai

Stiklainyje gražiai suguldytos spalvingos salotos – ne tik gražus, bet ir patogus sprendimas, leidžiantis sutaupyti daug laiko. Pavyzdžiui, jeigu sekmadienį pietums gaminate salotas, iš karto pasiruoškite ir dar dvi kitas ateinančioms dviem dienoms. 

Salotos stiklainyje.

„Mažiau ruošos, mažiau indų plovimo, daugiau laisvo laiko ir, beje, bus lengviau laikytis dietos ar valgyti sveikiau, jei šaldytuve jau lauks paruoštas maistas. Be to, salotos taip pat yra geras variantas stengiantis nešvaistyti maisto, o kartu – ir pinigų. Galbūt visos salotos ar visos paprikos vienai porcijai nereikia, bet jeigu gaminsite iškart kelias jų – tikrai sunaudosite visą daržovę“, – sako J. Sabaitienė.

Sveikam patiekalui paruošti nebūtina apsiriboti tik įprastomis salotomis ir tokiomis tradicinėmis daržovėmis kaip agurkai, pomidorai, paprikos. „Lietuviai drąsiai eina gastronominių eksperimentų keliu – į pirkinių krepšelius krauna lapinius kopūstus, sultenes, Azijos kopūstus „Pak choi“, jas praturtina avinžirniais, kruopomis, sūriu, kepta žuvimi ar mėsa. Stiprėjantis dėmesys sveikam gyvenimui būdui atsispindi ir pirkėjų elgesyje – salotų, daržovių, vaisių pardavimai nuosekliai auga“, – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.

Pasigaminus įvairių ingredientų turinčių salotų stiklainyje, gali kilti klausimas – kaip jas valgyti? Galite tokias salotas valgyti tiesiai iš stiklainio, bet tai nebus labai patogu, be to, bus sunku gerai išmaišyti ingredientus. Lengviausia salotas perkelti į gilią lėkštę, nes pilant turinį, viskas gražiai susimaišys su padažu. Būtent dėl to ruošiant salotas stiklainyje derėtų laikytis produktų dėjimo tvarkos.

Taisyklės, kad salotos išliktų šviežios

Daržovių žinovė atskleidžia ingredientų eiliškumo logiką: stiklainio apačioje turi būti tie produktai, kurie panirs į padažą (t. y., kartu ir marinuosis), o aukščiau – tie, kurie turi likti sausi. Naudojant sausus produktus reikėtų laikytis taisyklės, kad kuo aukščiau jis dedamas, tuo turi būti lengvesnis. Pasak J. Sabaitienės, eilės tvarka turėtų būti tokia:

1. Padažas arba užpilas. Supilkite jį į stiklainio dugną. Geriausia rinktis aliejaus pagrindu pagamintus padažus, pavyzdžiui, sumaišytus su citrinos sultimis ir mėgstamais prieskoniais. Jeigu dedate padažą jogurto ar grietinės pagrindu, turėkite omenyje, kad jie turi būti švieži – juk pieno produktai greitai genda. Ant dugno taip pat galite užpilti, pavyzdžiui, BBQ padažo, mėgstamos salsos, tzatziki. 

2. Kietos žalios daržovės, turinčios mažai sulčių, ankštinės daržovės, konservuotos daržovės. Principas paprastas – tai padės išvengti daržovių suminkštėjimo. Supjaustytas pomidoras taps neskanus ir minkštas jau po kelių valandų gulėjimo padaže. Pačiame dugne galima dėti smulkintų morkų, paprikų, ridikėlių, salierų, kaliaropių, raudonųjų kopūstų, virtų burokėlių. Taip pat puikiai tiks ankštinės daržovės (pavyzdžiui, pupelės) ar alyvuogės. 

3. Žuvis, mėsa, tofu. Metas baltymams. Dėkite keptos mėsos gabaliukų, mažyčių mėsos kukuliukų, kepto tofu, prieskoniuose pakepintų avinžirnių, tuną, lašišą ar kitą produktą. Svarbu šiuos priedus į stiklainį dėti tik tada, kai jie visiškai atvėsę. 

4. Kruopos, ryžiai, dribsniai, makaronai. Jeigu juos dėsite ant dugno, jie pradės sugerti padažą ir suminkštės. Patogiau juos dėti aukščiau, atokiau nuo drėgnų produktų. Salotoms skirtus makaronus visada virkite al dente, o nukošus perliekite šaltu vandeniu. Tai padės jiems nesulipti. Kruopas ar ryžius virkite tiek, kad jie būtų birūs, ir papurtykite šakute, kad nesuliptų. Žinoma, angliavandenių sluoksnį galite praleisti.

5. Sūris. Jei norite, kad jis liktų sausas, dėkite jį ant angliavandenių sluoksnio. Jei norite, kad sūris pasimarinuotų (pavyzdžiui, feta), galite jį dėti ir ant dugno. 

6. Daržovės ir vaisiai. Čia geriausiai tinka agurkai, svogūnai. Žinoma, dera ir pomidorai – tik verčiau naudoti perpus perpjautus mažuosius, nes dideli gali išskirti pernelyg daug sulčių. 

7. Žolelės ir salotos. Rinkitės salotas storais, tvirtais lapais. Puikiai tiks romėniškos, ledo, rukolos, mažieji špinatai. Nuplautas salotas kruopščiai nusausinkite ir dėkite ant viršaus. 

8. Riešutai ir sėklos. Jeigu norite papildomo traškumo, paskrudinkite mėgstamų riešutų ar sėklų, ir šiems atvėsus, jais pabarstykite salotas. 

Ko vengti? J. Sabaitienė vardija: majonezinių padažų, nepakankamai termiškai apdorotos mėsos, žalios žuvies, pusiau minkštų kiaušinių, sudžiūvusių daržovių, pernokusių vaisių. Salotas derėtų suvalgyti per dieną ar dvi. Ir atminkite, kad kiaušiniai, žuvis ir pieno produktai genda greičiau, todėl salotas su jų priedais reikėtų suvalgyti pirmiausia. Jeigu norite, kad salotos išstovėtų ilgiau – nedėkite padažo, o jį užpilkite tik prieš valgant.

Itališkos pastos salotos stiklainyje

Reikės: 0,75 l stiklainio, 60 g smulkių makaronų, 65 g mini mocarelos rutuliukų, 50 g vyšninių pomidorų, 1 svogūno laiškų, saujelės šviežios rukolos, 60 g virtų arba konservuotų avinžirnių. Bazilikų padažui: 1 česnako skiltelės, 15 g anakardžių, 0,5 puodelio bazilikų lapelių, druskos pagal skonį, 1-2 šaukštų alyvuogių aliejaus, 1 šaukšto tarkuoto parmezano sūrio, 0,5 šaukšto citrinos sulčių.

Gaminame: išvirkite makaronus al dente pasūdytame vandenyje, nusausinkite ir perliekite šaltu vandeniu. Mocarelą perpjaukite pusiau arba ketvirčiais, susmulkinkite svogūnų laiškus. Pasigaminkite padažą: česnaką išspauskite, anakardžių riešutus gerai sutrinkite grūstuvėje. Dalimis dėkite baziliko lapelius, įberkite druskos ir toliau trinkite. Supilkite alyvuogių aliejų, įberkite parmezano ir išmaišykite. Galiausiai, įpilkite citrinos sulčių ir 1-2 šaukštus šalto vandens.

Ant stiklainio dugno dėkite bazilikų padažą, tada – avinžirnius, makaronus, sūrį, pomidorus, svogūnų laiškus, rukolą. Uždarykite stiklainį ir padėkite į šaldytuvą. Salotas iš šaldytuvo išimkite likus keliolikai minučių iki planuojamo valgymo.

Salotos su tunu ir kietai virtu kiaušiniu

Reikės: 0,75 l stiklainio, 5-7 juodųjų alyvuogių, 100 g vyšninių pomidorų, 70 g agurkų, 0,5 skardinės tuno savo sultyse, 1/3 raudonojo svogūno, 1 kietai virto kiaušinio, 30 g špinatų. Padažui: 2 šaukštų alyvuogių aliejaus, 1 šaukšto baltojo vyno acto, 0,5 šaukšto švelnių garstyčių, druskos ir pipirų.

Gaminame: pomidorus ir alyvuoges perpjaukite pusiau, agurkus susmulkinkite, nusausinkite tuną, pasmulkinkite špinatų lapelius, o svogūną supjaustykite plonomis plunksnelėmis. Padažui skirtus ingredientus sudėkite į dubenėlį ir gerai išmaišykite. Ant stiklainio dugno dėkite padažą, tuomet alyvuoges, tuną, svogūną, agurkus, pomidorus, perpus arba ketvirčiais perpjautus kiaušinius ir špinatus. Uždarykite, dėkite į šaldytuvą ir suvalgykite per parą.

Vaida Budrienė

„Iki“ komunikacijos vadovė

 

 

spot_img
spot_img

Geriausiu pasaulyje vadinamo šokoladinio pyrago paslaptis: štai kaip jį ruošia švedai vos iš kelių...

Dar trečiadienį dažnuose namuose pakvips kepiniais, mat rytoj pasaulyje minima „pi diena“. Ji skirta matematiniam simboliui π (pi), tačiau šią dieną mėgstama švęsti su pyragais, nes angliškai žodžiai „pie“ ir „pi“ tariami vienodai. Pasak...

„Iki“ raitojasi rankoves: kruopščiai palygino 10 tūkst. prekių, kad pirkėjams atneštų dar daugiau naudos

Vis daugiau pirkėjų patys įsitikina, kad vienas efektyviausių metodų sutaupyti parduotuvėje – rinktis privačių prekių ženklų produktų linijas, tokias kaip „Iki“ ar „Clever“. Prekybos tinklas „Iki“, siekdamas kuo geriau pateisinti pirkėjų lūkesčius ir nuolat...

„Rimi“ dairykitės vienos žuvies: vietoje lašišos galite rinktis ją, o skonis tikrai nebus prastesnis

Nors daugelis upėtakių rūšių aptinkamos laukinėje gamtoje, visame pasaulyje jie taip pat plačiai auginami maistui. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad ši žuvis – tai baltyminis produktas, kuris gali padėti reguliuoti svorį ir...

Kai nėra nei laiko, nei noro gaminti – 3 dar neragauti pigūs patiekalai iš...

Visai nebrangu, o galimybės sočiai vakarienei – kone neribotos. Būtent dėl to smulkinta mėsa ir faršas taip dažnai tampa pagrindiniu patiekalų ingredientu: pradedant balandėliais, cepelinais, žemaičių blynais ir baigiant įvairiausiomis sriubomis ir troškiniais. Šaltuoju...

Sultinga mėsa ir traški odelė – 5 „Iki“ kulinarijos technologės patarimai, kad orkaitėje keptas...

Keptas viščiukas – viena lengviausių ir pigiausių vakarienių, kadangi jai nereikia nei daug ingredientų, nei ilgai suktis virtuvėje. Kone visą darbą už jus nuveiks orkaitė, tereikės pasinaudoti prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologės Gailės Urbonavičiūtės...

3 būdai sėkmingai išvirti kiaušinį be lukšto: nebūtinai net reikės acto

Šaltasis metų laikas – pats metas eksperimentams virtuvėje ir kulinarinių įgūdžių tobulinimui. Vienas jų, padarysiantis įspūdį artimiesiems ir leisiantis visai nebrangiai paruošti prašmatnius pusryčius, – be lukšto virti kiaušiniai. Priešingai nei gali pasirodyti, juos...

„Iki“ atskleidžia 9 taisyklės, kaip išsivirti tobulą mėsos sultinį: viena gudrybė, užtikrins, kad jis...

Kas gali būti jaukiau už gerą sultinį žiemą? Mėsos, žuvies ar daržovių, kurį galima patiekti vieną, su makaronais arba naudoti begalei receptų. Sultiniai naudingi ne tik organizmui, bet ir piniginei – jiems nereikia įmantrių...

Įdomiausios „Iki“ pietų pertraukos – su išskirtiniais svečiais ir netikėtais pokalbiais

Prekybos tinklas „Iki“ ne tik auginasi talentus nuo pirmųjų dienų ir rūpinasi savo komandos nariais užtikrindamas jiems geriausiai poreikius atitinkančias karjeros galimybes, bet ir suteikia išskirtines asmeninio augimo galimybes. Nuotoliniai susitikimai su žinomais įvairių...

Net perpus pigiau ir tik 15 minučių darbo: „Iki“ siūlo išsikepti pasakiškai skanių BBQ...

Vieniems ketvirtadienis – mažasis savaitgalis, o „Iki“ pirkėjams tai ir didžiųjų akcijų pradžia. Naudingomis akcijomis garsėjančiame tinkle „Iki“ jau prasidėjo įvairios savaitgalinės nuolaidos. Kad ir ką ketinate gaminti, rasite geros kainos pasiūlymų – nuolaidos...

Amžinas klausimas grilintojams: kiauliena ar vištiena? „Iki“ rasite visko – pristatytas naujienų kupinas „Grill...

Kas jums arčiau širdies – kiaulienos šašlykas ar vištienos blauzdelės? Verta išbandyti ir apsispręsti iš naujo, nes „Iki“ parduotuvėse jau pasirodė aukšta kokybe pasižyminčios „Grill Party“ linijos naujienos, skirtos kuo patogesniam maisto ruošimui ant...

„Iki“ parduotuvėse – spalvingos pavasarinės naujienos: nuo madingųjų „bowls“ iki dar neragautų sumuštinių

Pavasariškai gaiviais, tačiau sočiais pietumis ar vakariene visai paprasta pasirūpinti virtuvėje nesugaišus nė minutės. „Iki“ parduotuvėse jau prasidėjo naujasis kulinarijos sezonas, įkvėptas žalios spalvos ir sveikos mitybos tendencijų. Tarp pavasarinių žvaigždžių – įvairūs spalvingų...

IKI kolektyvas komandinę dvasią stiprina uždaruose laisvalaikio klubuose

Įvairios „Iki“ siūlomos papildomos naudos ir plačios vidinės karjeros galimybės – tik keletas iš gausybės privalumų, padedančių prekybos tinklui pritraukti naujų talentų ir išlaikyti esamus darbuotojus. Aukšta vidinė kultūra ir išskirtinė saviraiškos laisvė natūraliai...

Skonis bus kaip morkų pyrago, bet valgyti galėsite be sąžinės graužaties: skani ir pigi...

Ką dar naujo sugalvoti pusryčiams, kai norisi gardžiai, sveikai ir nebrangiai? Atsigręžkite į morkas, kurios balandžio 4-ąją mini Tarptautinę savo dieną. Jos – viena mėgstamiausių daržovių šalyje, simpatijas pelnanti ne tik dėl geros kainos,...

Nepadarykite klaidos: jeigu norite gausaus pomidorų derliaus, nesodinkite jų šalia kai kurių daržovių

Šių metų tikslas – kvapnus ir sultingas pomidorų derlius? Nieko nelaukite – būtent kovas laikomas geriausiu metu pradėti pomidorų daiginimo darbus ir taip sutaupyti. Patiems pasisėjus sėklų, atšilus orams nereikės pirkti pomidorų daigų. Kad...
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img